Professioneller Zugang, angenehmes Ambiente und maximale Diskretion

Was hat die Presse geschrieben

Kto reže naše hviezdy (EMMA 4/2012)

Chcem byť bez jaziev! (ZDRAVIE 10/2011)

Chcete novú hlavu? (ŽIVOT 8/2011)

(Ne)priateľ zrkadlo (ŠARM 30. 8. 2011)

Nová relácia aj prsia (ŠARM 2. 8. 2011)

Nebojte sa lekára (ŠARM 17. 5. 2011)

Pod stromčekom rastú prsia (ZDRAVIE 12/2010)

Silikónový škandál (ZDRAVIE 6/2010)

Vzala som si plastického chirurga (EMMA 4/2010)

Z pôrodnice na plastiku (EMMA 12/2008)

Krása spod skalpela (PROFIT 19/2008)
Niektoré klientky poctivo sledujú najnovšie trendy a prichádzajú s požiadavkou o výmenu starého implantátu za nový. „S výmenou implantátov sú však spojené mnohé riziká a úskalia. Najjednoduchšia operácia je tá, ktorú ste skončili, najťažšia je tá, ktorú idete robiť. Výsledok nikdy nie je dopredu garantovaný. Aj malé zákroky sa dajú pokaziť. Najhoršie sú práve reoperácie, kde musíte niečo po sebe alebo po inom plastickom chirurgovi skorigovať. Ide o prieskum bojom, kde často až priamo pri operácii zistíme, čo sa tam nachádza, čo dotyčný urobil a čo nie.”
Odsajete mi Venušin pahorok? (EMMA 3/2008)
Mnohé ženy trápi nepravidelný tvar pyskov ohanbia. „Je často dôsledkom opakovaných pôrodov, môže byť však aj vrodený. V extrémnych prípadoch pysky prečnievajú až päť centimetrov! Pacientkám sťažujú chôdzu, cvičenie či nosenie úzkej spodnej bielizne a môžu viesť k častejším infekciám. Nebezpečné sú však aj zo psychologického hľadiska. Mnohé ženy sa za ne hanbia natoľko, že prežívajú blok počas milovania.” Nedávno navštívila doktora Fábryho „moderná” pacientka. Nové pysky však nechcela pre seba, ale pre dcéru. Bála sa, že by si chúďa dievča nenašlo v budúcnosti pre ne partnera. Iným ženám kradne spánok nadrozmerný Venušin pahorok. Za všetko môže tuk. „Je to častý problém silnejších žien. Alebo sa objaví u pacientok po liposukcii brucha, prípadne u žien, čo výrazne schudnú. Nadbytočný tuk z Venušinho pahorka odstraňujeme liposukciou.”

Najviac bolí zadok (ZDRAVIE 7/2008)

Veľtrh márnivosti (ZDRAVIE 2/2008)

Nové nosy zo Slovenska (ZDRAVIE 3/2007)
S novodobým trendom zdravotnej turistiky má bohaté skúsenosti plastický chirurg MUDr. Jozef Fábry. Vyhľadávajú ho milovníci krásy z Rakúska, Nemecka, Švajčiarska, Talianska, Spojených štátov či Kanady. „Mal som už aj pacientky z Venezuely a Nepálu. Tiež Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Prím však majú jednoznačne Angličanky” Správy o šikovnosti našich chirurgov sa šíria najrýchlejšie ústnym podaním. „Najspoľahlivejším zdrojom reklamy je spokojný pacient. Ľudia, ktorým nás odporúčali ich známi, tvoria najväčšiu časť našej klientely.” Ak sa rozhodnú pre internet, na stránke doktora Fábryho nájdu prehľadný zoznam zákrokov, cien a kontakt. „Trvám na tom, aby mi vopred poslali fotografie časti tela, ktorú si chcú dať operovať. Ušetria im cestu na Slovensko. Pomôžu mi odhadnúť, či je zákrok vôbec možný. Ak by nastal nejaký problém, v Anglicku máme kontaktné osoby, cez ktoré sa s pacientmi spojíme.”
Jazvy zostanú neželanou pamiatkou na celý život (SME 20. 10. 2006)
„Umenie plastického chirurga spočíva v tom, aby na jazvu, ak je to možné, vybral optimálne miesto, napríklad v mieste záhybu či ryhy. Do úvahy sa musí brať aj línia štiepiteľnosti kože. Tam, kde je koža hrubá, viac namáhaná, jazva sotva bude nenápadná. Ak je rana na hrudníku, šiji, ramenách či predkolení, je náchylnejšia na zhrubnutie než inde na tele. Chirurg pri šití musí dbať o čo najtesnejšie priblíženie okrajov jazvy s čo najmenším ťahom na pokožku. Keď kontakt okrajov jazvy nie je tesný, tiež dochádza k vytvoreniu širšej jazvy.”
Pravdy a mýty o liposukcii (ZDRAVIE 5/2006)
6. omyl: Bolí to!: Niektoré ženy sa od zákroku nechajú odhovoriť, lebo „ich kamarátku to bolelo”. Doktor Fábry vysvetľuje, že každý človek má iný prah bolesti: „Pre jednu ženu je to hrozná tortúra, iná odíde usmiata a vôbec na nej nezistíte, že sa pred niekoľkými hodinami práve prebrala z narkózy.” Objektívne pacienti udávajú, že na miestach odsatia pociťujú pálenie či štípanie. Zvyčajne však ide o nevýraznú bolesť, ktorá sa skoro stratí.
7. omyl: Pomôžu mi tabletky, krémy alebo masážne prístroje: Niektoré ženy sú presvedčené, že schudnú pomocou krémov či masážnych prístrojov, ktoré im ponúka reklama. Tieto výrobky nezriedka zneužívajú vo svojom názve aj slovo „liposukcia”, čo je však pomenovanie pre konkrétny operačný zákrok. Doktor Fábry objasňuje, že treba rozlišovať medzi pojmami celulitída, lipomatóza a obezita, s ktorými sa pri prezentácii týchto výrobkov narába veľmi voľne: „Možno zaberajú na celulitídu, teda na „pomarančovú kožu”. Obezita je však celková tučnota a dá sa liečiť len zmenou životného štýlu alebo v krajnom prípade operáciou. Jediným účinným receptom na odstránenie lipomatózy, teda tuku nahromadeného na jednom mieste, je okrem športovania a úpravy stravovacích návykov liposkucia, ktorú môže vykonať len atestovaný plastický chirurg.”

Ako dlho vydržia nové prsia? (ZDRAVIE 9/2005)

Umelé a príťažlivé (LIFE 6/2005)

Dievčatá chcú menšie nosy a väčšie prsia (LIFE 41/2005)

Dá sa odsať tuk z tváre? (ZDRAVIE 2/2004)

Sú to jazvy po plastike? (ŠARM 10/2003)

Plastiky (PLUS 7 DNÍ 2003)

Prsia ako z katalógu (ŽIVOT 26/2003)

Aké veľké? (ZDRAVIE 3/2002)
Na akú veľkosť je chirurg schopný zväčšiť žene prsia?
- Niektoré ženy chcú mať za každú cenu obrovské poprsie. Dá sa všetko, vezmite si takú Pamelu Andersonovú. Ale predovšetkým ide o to, aby bol výsledok estetický. To bude vtedy, ak sa budeme držať stavby tela. Konkrétne pri prsiach treba brať do úvahy výšku ženy a stavbu hrudníka. Na základe týchto faktov vieme určiť optimálnu veľkosť. Dá sa tak predísť rôznym komplikáciám.
Cesta k božskému telu (INFINITI 2001/2002)
Je o vás známe, že pôsobíte na dámy ako balzam. Je to tým, že ovládate psychologickú stránku komunikácie so ženami pred zákrokom?
- Máte pravdu. Pre mňa je dôležité vedieť sa vžiť do situácie toho druhého. Človeka najviac trápi to, že nevie, čo ho čaká. Preto sa vždy snažím upokojiť svojich pacientov a vysvetliť im, čo daný zákrok obsahuje, a potom sa aj on sám osmelí. Diapazóm vekového rozpätia klientiek je široký. Moja najmladšia pacientka mala dva mesiace a najstaršia okolo sedemdesiatky.

Liposukcia: nielen kozmetická úprava (EMMA 1/2001)

Vyberajte si starostlivo (ZDRAVIE 8/1999)
Aj na Slovensku sa rozširuje počet pracovísk plastickej a estetickej chirurgie. Podľa čoho by si ich ľudia mali vyberať?
- Podobne ako vo svete, vznikajú aj u nás neštátne zariadenia, ktoré ponúkajú služby rozmanitého rozsahu, zamerania a kvality. Vzhľadom na všeobecne známu situáciu v zdravotníctve majú v porovnaní so štátnymi isté výhody. O klienta sa v nich stará konkrétny lekár a zdravotnícky personál, ktorý má pre neho vždy dostatok času. Záujemca sa môže objednať na presný termín, a aj ten sa dá pružne zmeniť. Nezanedbateľnú úlohu tu zohráva aj vyšší štandard služieb, pohodlnejšie prostredie a diskrétnosť. Na druhej strane treba priznať, že komerčná úspešnosť láka do tohto odboru aj lekárov bez príslušnej špecializácie a potrebných skúseností. Záujemcom o estetickú operáciu preto odporúčam vyhľadať odborníka, teda atestovaného plastického chirurga s viacročnou praxou. Voľba menej skúseného lekára či lekára z iného odboru totiž zo sebou nesie riziko komplikácií a zdravotného poškodenia pacienta.

Je laser v estetickej chirurgii všeliek? (EVA 5/1998)

 

 

Copyright © 2016 CODES CREATIVE STUDIO